Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

05 lutego 2018

Dwóch mieszkańców ukaranych za spalanie śmieci

Dwóch mieszkańców gminy Gostyń zostało ukaranych przez strażników miejskich mandatami karnymi za spalanie odpadów w piecach centralnego ogrzewania. W obu przypadkach strażnicy miejscy podjęli interwencję po zgłoszeniach mieszkańców, którzy uskarżali się na uciążliwe zadymienie.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło spalania niedozwolonych substancji przez mieszkańca ul. Robotniczej w Gostyniu. Patrol udał się pod wskazany adres. Właścicielowi posesji przedstawiono powód interwencji, a następnie sprawdzono zawartość pieca. Ustalono, że mieszkaniec Gostynia do rozpalania ognia w piecu używał pomalowanego drewna, które pozyskał ze starego płotu.

Drugą interwencję strażnicy miejscy podjęli po otrzymaniu zgłoszenia, że z komina jednej z posesji w Czajkowie wydobywa się czarny, gęsty dym. Po przybyciu na miejsce gminni stróże prawa przedstawili kobiecie powód interwencji i skontrolowali palenisko, gdzie poza węglem znajdowały się także torby foliowe oraz inne opakowania z tworzywa sztucznego.

W obu przypadkach gminni stróże prawa pouczyli mieszkańców jakich materiałów nie wolno spalać w piecu centralnego ogrzewania i ukarali ich mandatem karnym kredytowym.

https://www.gostyn.pl/Dwoch_mieszkancow_ukaranych_za_spalanie_smieci.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl