Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

30 stycznia 2020

Kolejne osoby ukarane za spalanie śmieci

4 mieszkańców gminy Gostyń w ostatnim czasie zostało ukaranych mandatami przez strażników miejskich za spalanie w piecu centralnego ogrzewania materiałów zabronionych. Ukarano 3 mieszkańców Daleszyna i 1 mieszkańca Stankowa.

Mieszkańcy Daleszyna w piecach spalali m.in. stare meble, gazety, opakowania z kolorowym nadrukiem oraz pocięte ramy okienne. W Stankowie spalano stare meble z płyty wiórowej z okleiną. Podczas każdej z kontroli strażnicy pouczyli mieszkańców jakich materiałów nie można spalać w piecu centralnego ogrzewania. Właściciele kontrolowanych posesji zostali ukarani mandatami karnymi kredytowymi na łączną kwotę 1400 zł.

Wraz z nadejściem chłodu powraca problem niskiej emisji, czyli emisji do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, znajdujących się na wysokości – nie wyżej jednak niż 40 m. Mając na uwadze dobro mieszkańców gminy Gostyń funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patroli a także na zgłoszenia mieszkańców na bieżąco kontrolują paleniska domowe. Jeśli zauważysz ciemny, brązowy, brudny dym wydobywający się z komina powiadom o tym niezwłocznie Straż Miejską, numer alarmowy – 507 154 706.

https://www.gostyn.pl/Kolejne_osoby_ukarane_za_spalanie_smieci.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl