Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

08 stycznia 2020

Plan XXVIII Finału WOŚP w Gostyniu

Trwają przygotowania do gostyńskiego XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym finale zebrane pieniądze zostaną przekazane na dziecięcą medycynę zabiegową.

Rozpoczęła się też zbiórka darów do sprzedaży. Swój dar można przekazać do Powiatowego Sztabu WOŚP w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (ul. Wrocławska 8, tel. 655727528 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00) lub do sekretariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu lub przynieś go na finałowe granie do GOK "Hutnik" w sobotę 11 stycznia lub w niedzielę 12 stycznia.

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się w sobotę 11 stycznia o godz. 8.00. W GOK „Hutnik” ruszy kolorowy Koncert Przedszkolaków oraz pokazy grupy tanecznej i grupy Capoeira, według poniższego harmonogramu:

 • Przedszkole „Zielona Zatoka – godzina 8.00
 • Przedszkole „Piotruś Pan” – godzina 8.30
 • Przedszkole Miejskie nr 7 – godzina 9.00
 • Przedszkole Miejskie nr 1 – godzina 9.45
 • Przedszkole „Dziecięcy Raj” – godzina 11.00
 • „Domowe Przedszkole” – godzina 11.30
 • Przedszkole „Bajka” – godzina 12.00
 • Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK Hutnik” – godzina 12.45
 • Przedszkole Miejskie nr 4 – godzina 14.40
 • Grupo Capoeira Brasil – godzina 15.20
 • Przedszkole „Kubuś Puchatek” – godzina 15.45

W trakcie Koncertu Przedszkolaków będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary gostynian.

Tradycyjnie OSIR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP do kręgielni OSIR (od 9.00 do 17.00).

Będzie też sobotnia XVII Zimowa Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórkę w leśniczówce Brzednia zaplanowano o godzinie 11.30. Następnie wymarsz nad jezioro i o 12.30 - rozgrzewka i kąpiel. Po kąpieli gorący poczęstunek oraz ognisko. Informacje: 512 298 108

W niedzielę od rana wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Będą też wolontariusze grupy hobbystycznej „ŻUBRY”, którzy będą kwestować w mundurach i z replikami broni.

O godz. 9.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP.

 • Szkoła Podstawowa nr 1 – godzina 9.00
 • Szkoła Podstawowa nr 3 – godzina 10.00
 • Szkoła Podstawowa nr 2 – godzina 11.00
 • Szkoła podstawowa nr 5 – godzina 12.00

Od godz. 11.00 do 17.00 będzie układane największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry”. Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20.000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Już dziś zrzucamy się na te pudełka po złotówce lub jej wielokrotności. Więcej na stronie. https://zrzutka.pl/axumh8. Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła „Akcja dla serca”, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp.

Ok. godziny 14.00 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

A o godzinie 16.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będzie muzyczne wydarzenie: (godzina 18.00) wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia – zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam.

Będzie też show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Janowskiej ze specjalną niespodzianką (ok. godziny 17.30 i po godzinie 19.00). Fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany POŚCIG SQUAD przypilnuje porządku. Będzie też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni.

W czasie imprez w „Hutniku” na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godziny 20.00), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę.

Będzie też, jak co roku finał w Goli (w godzinach 13.00-17.00) przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, pokaz karate TKKF „TĘCZA”, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

Sztab WOŚP w Gostyniu – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

https://www.gostyn.pl/Plan_XXVIII_Finalu_WOSP_w_Gostyniu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl