Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

27 lipca 2017

Ponad 2 mln na modernizację gostyńskiego stadionu

Gmina Gostyń otrzymała ponad 2 mln zł ministerialnego dofinansowania i jeszcze w tym roku ruszy przebudowa boiska i budowa bieżni lekkoatletycznej. Prace kosztować będą blisko 7 mln zł.

Najkosztowniejszym elementem modernizacji będzie budowa bieżni, która pochłonie blisko 4 mln zł. Wybudowana zostanie profesjonalna bieżnia o długości 400 metrów z 4 torami. Powstanie także skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Co ważne nowa bieżnia spełniać będzie wszystkie standardy, co pozwoli na organizowanie w Gostyniu zawodów na najwyższym poziomie.

Gostyń otrzymał także wsparcie na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią. Docelowo samorząd planuje, by w kolejnych latach powstało zadaszenie w formie tzw. „balonu”. Dzięki takiemu rozwiązaniu Gostyń zyska nowoczesny obiekt sportowo rekreacyjny w którym będzie można zimą trenować i rozgrywać mecze piłkarskie.

Dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu gostyński stadion zmieni się nie do poznania. Wybudowana zostanie nowa bieżnia i pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Będzie to najnowocześniejszy obiekt sportowy pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem – mówi Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Modernizacja, która rozpocznie się jeszcze w tym roku, jest jedną z największych inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym mieście. By efektywnie zrealizować to zadanie powołany zostanie roboczy zespół, który pomoże OSiR’owi w realizacji zadania i będzie czuwał nad jego prawidłową realizacją.

Gmina Gostyń otrzymała dofinansowanie z Programu modernizacji infrastruktury sportowej 2017 Ministerstwa Sportu i Turystyki. Umowa z Ministerstwem została już podpisana, Samorząd rozpoczął już przygotowania do ogłoszenia przetargu.

To ogromna radość , że kolejne kilkumilionowe wsparcie zasili gminny budżet. Dzięki środkom zewnętrznym m.in. rozbudujemy szkołę, wybudujemy kanalizację, a teraz odmienimy naszą bazę sportową. Jestem przekonany, że po zakończeniu tej inwestycji wszyscy będziemy dumni, z tego jak prezentować się będzie stadion miejski – podsumowuje Jerzy Kulak.

http://www.gostyn.pl/Ponad_2_mln_na_modernizacje_gostynskiego_stadionu.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl