Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

04 września 2017

Pracownia Komiksowa – ruszyły zapisy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu ogłosiła zapisy do nowo otwartej Pracowni Komiksowej. Miłośnicy sztuki komiksu będą uczyć się tworzenia scenariuszy obrazkowych opowieści, wezmą udział w warsztatach z rysownikami, a na koniec spróbują stworzyć własny komiks o Gostyniu.

Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu w ramach całorocznego cyklu złożonego z 12 comiesięcznych spotkań.

Dwa spotkania będą poświęcone specyfice i językowi komiksu. Trzy spotkania poświęcone zostaną dyskusji o typach komiksów w Polsce, USA, Azji i Europie. Dwa spotkania dotyczyć będą budowy fabuł komiksowych. Dwa ukierunkowane zostaną na rysunek komiksowy. Trzy ostatnie warsztaty dotyczyć będą wydania własnego zina komiksowego.

Zajęcia w ramach Pracowni Komiksowej poprowadzi Witold Tkaczyk wraz z zaprzyjaźnionymi rysownikami i scenarzystami.

Witold Tkaczyk – wydawca, grafik, dziennikarz, scenarzysta komiksowy, założyciel Zin Zin Press, w l. 1993-2004 redaktor prowadzący i wydawca Magazynu Komiksów AQQ, najbardziej kompetentnego pisma monitorującego polską i zagraniczną scenę komiksową tamtego czasu. Wieloletni kierownik graficzny dziennika ,,Głos Wielkopolski”. Od 2005 r. realizuje serię komiksów historycznych, które zyskały sobie przychylność krytyków i zainteresowanie czytelników. Związany z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier w Łodzi, juror konkursu na najlepszy komiks, który towarzyszy temu festiwalowi. Laureat kilku istotnych wyróżnień polskiej branży komiksowej. W 2010 r. został udekorowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaką honorową ,,Zasłużony dla kultury”.

Zapisy do Pracowni Komiksowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu przyjmowane są w budynku Biblioteki przy ulicy Wrocławskiej 257.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 65 572 0952.

https://www.gostyn.pl/Pracownia_Komiksowa_-_ruszyly_zapisy.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl