Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

15 grudnia 2017

Ukarani za spalanie odpadów

3 mieszkańców ul. Wrocławskiej w Gostyniu zostało ukaranych przez strażników miejskich mandatami w wysokości 500 zł każdy za spalanie odpadów w piecach centralnego ogrzewania.

W dwóch przypadkach strażnicy miejscy podjęli interwencję po zgłoszeniu mieszkańców, którzy uskarżali się na uciążliwe zadymienie. Podczas kontroli na posesjach okazało się, iż w piecach spalane są odpady zabronione takie jak kolorowe gazety, kartony czy tworzywa sztuczne. Właściciele nieruchomości przyznali się do popełnienia wykroczenia. Swoje postępowanie tłumaczyli niewiedzą, więc zostali przez strażników miejskich także pouczeni jakich materiałów nie wolno spalać w piecach centralnego ogrzewania.

Trzecią interwencję strażnicy podjęli podczas patrolu po zauważeniu silnego zadymienia z jednej z posesji na ul. Wrocławskiej. Podczas kontroli właściciel posesji przyznał, że do rozpalania w piecu używa kolorowych gazet, szmat czy opakowań po jogurtach. Przyznał się do popełnienia wykroczenia i został przez strażników miejskich pouczony jakich materiałów nie wolno spalać w piecach centralnego ogrzewania.

https://www.gostyn.pl/Ukarani_za_spalanie_odpadow.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl