Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

03 października 2013

PIŁKA BEZ GRANIC – POLSKO-NIEMIECKI TURNIEJ
W GOSTYNIU

Młodzi futboliści Kani Gostyń, Lecha Poznań, Śląska Wrocław i niemieckiego Dynama Drezno wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim juniorów U14, który rozegrany zostanie w sobotę 5 października 2013 roku. Rywalizacja odbędzie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Początek o godzinie 10.15. Wstęp wolny.
Na gostyńskim stadionie kibice zobaczą czołowych polskich piłkarzy urodzonych w roku 1999 i młodszych. W tej kategorii wiekowej zarówno Śląsk, jak i Lech są w najlepszej trójce. Atrakcyjnie zapowiada się również występ gości z Drezna. Dynamo. To klub z tradycjami, który od lat prowadzi wzorową pracę z młodzieżą.
Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym. Potrwają 2 x 20 minut. W inauguracyjnym pojedynku zmierzą się UKS Kania Gostyń i Dynamo Drezno. Kolejne mecze gostynian zaplanowano na 12.40 (Kania – Śląsk) i na 14.50 (Kania – Lech). Ostatni mecz turnieju rozpocznie się o godzinie 15.50. Będzie to pojedynek Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław z gośćmi z Niemiec.
„Pomysł, aby w tym roku doszło w Gostyniu do spotkania młodzieży z Polski i Niemiec, zrodził się jesienią 2012 roku podczas mojej rozmowy z Nadburmistrz Drezna Panią Helmą Orosz” – napisał Burmistrz Jerzy Kulak w krótkim adresie do uczestników turnieju, opublikowanym w okolicznościowym programie imprezy. – „Cieszę się, że to właśnie sportowcy realizują tę ideę, a działaczom Kani dziękuję za wzięcie na siebie trudu organizacji”.
Burmistrz Gostynia i Nadburmistrz Drezna objęli patronat nad zawodami.
Turniej zorganizowany został przez gostyński klub w ramach obchodów 90-lecia Kani Gostyń. Udział w zawodach piłkarskiej młodzieży z Drezna możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez samorząd gminy Gostyniu w ramach realizowanego przez UKS Kania projektu „Piłka bez granic”.

https://www.gostyn.pl/PILKA_BEZ_GRANIC_-_POLSKO-NIEMIECKI_TURNIEJ_brW_GOSTYNIU.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl