Facebook
Youtube Fundusze Europejskie

www.gostyn.pl

07 października 2013

JAK „MŁODZI WIEDZĄ O FUNDUSZACH”, TO MOGĄ WYGRAĆ NAGRODY

Do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych skierowany jest konkurs pod hasłem „Młodzi wiedzą o funduszach”. Zadaniem jest zaprezentowanie efektów wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w dobiegającym właśnie końca okresie finansowania, tj. w latach 2007-2013. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, a pokazać można również efekty widoczne w gminie Gostyń.
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 20 listopada 2013 roku przygotować i przesłać pracę prezentującą efekty wykorzystania funduszy na zadania realizowane w naszym regionie – z pieniędzy pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO). Forma pracy jest dowolna – może to być plakat, film w formie spotu reklamowego, storyboard, komiks, animacja, collage itp. Prace muszą być indywidualne, tzn. nie mogą być przygotowywane grupowo.
Warunkiem udziału ucznia w konkursie jest zgłoszenie się jego szkoły do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i przeprowadzenie tzw. „lekcji europejskich”. Najbliższy taki punkt mieści się w Lesznie (dane teleadresowe dostępne są tutaj).
Szczegółowe zasady konkursy zawiera regulamin dostępny na stronie szczegóły opisane są w regulaminie.
Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Na autorów najlepszych prac przygotowano nagrody: za I miejsce – rower, za II miejsce – aparat fotograficzny, a za III miejsce – czytnik e-book.
Aby zachęcić do udziału uczniów z gminy Gostyń, przypominamy, że przedmiotem prezentacji mogą być także zadania zrealizowane w naszym najbliższym otoczeniu.
Z wykorzystaniem wsparcia Unii Europejskiej w ramach WRPO w latach 2007-2013 wykonano m.in. następujące zadania realizowane przez samorząd gminy:
• przebudowę drogi łączącej Daleszyn z drogą Gostyń – Poznań przez Malewo (3,73 km),
• budowę łącznika ul. Poznańska – ul. Nad Kanią w Gostyniu, czyli ulicy Europejskiej (820 m),
• kolejny etap przygotowania infrastruktury w strefie gospodarczej w Czachorowie – zbudowano m.in. wodociąg, kanalizację i drogę dojazdową.

https://www.gostyn.pl/JAK_MLODZI_WIEDZA_O_FUNDUSZACH_TO_MOGA_WYGRAC_NAGRODY.html

Strona internetowa gminy Gostyń.
Gmina Gostyń, Rynek 2, 63-800 Gostyń
Kontakt z redakcją: redakcja@gostyn.pl